top of page
COA_of_Kharkiv_Oblast.svg.png
Корисні посилання
МОН.jpg
уцоя.png
ХАНО.jpg
222.png

Офіційний сайт
Сомівська філія
КЗ "Зачепилівський ліцей"

IMG_20200820_100537_1.jpg
Корисні посилання
200px-UKR_Красноградський_район_COA.jpg
ОТГ.jpg
роно.png
Zachschool1.jpg

БРАМА - це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Брама.jpg
Сайт1411.jpg
photo_2023-12-15_11-35-23.jpg

За прогнозами, у 2023 році в Україні може початися нова хвиля кору, тому що спалахи цієї інфекції мають циклічний характер і повторюються кожні чотири-п’ять років. Попередній спалах кору лютував у нашій країні у 2017-2019 роках.

На жаль, в Україні вже фіксуються осередки кору. Тому завдання і держави, і всіх дорослих – захистити себе та дітей від небезпечної інфекції, – йдеться в повідомленні МОЗ.

За словами експертів, дати належний захист може лише вакцинація. Адже від кору немає ні ліків, ні жодних інших засобів профілактики.

Від кору захищають дві дози КПК вакцини. За Національним календарем профілактичних щеплень дітей вакцинують за такою схемою:

I доза вакцини – у 12 місяців;

ревакцинація (II доза) – у 6 років.

Якщо дитина пропустила планове щеплення, необхідно якнайшвидше вакцинуватися.

У разі якщо 6-річна дитина або дорослий не мають щеплення проти кору, необхідно зробити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць.

Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і немає документальних підтверджень, необхідно обов’язково вакцинувати дитину. Навіть якщо вона отримає додаткове щеплення, це лише посилить захист від кору.

У ситуації, якщо дитина від 6 місяців контактувала з хворим на кір, рекомендовано негайно щепити її. Введена доза вважатиметься нульовою і не зараховується як перша доза вакцинації за віком. Наступні щеплення проводяться згідно з календарем профілактичних щеплень.

У рамках підготовки до нинішньої вакцинальної кампанії в Україну було доставлено та розвезено по регіонах вакцину, в кожну область було поставлено необхідне для холодового ланцюга обладнання, проведено відповідні заходи серед медиків.

На рівні всіх центрів первинної медико-санітарної допомоги, на рівні областей команди готові до такого старту. Кір заразний і небезпечний, тому, будь ласка, захищайте дітей від кору, прийдіть до найближчого пункту вакцинації і зробіть свідомий вибір.

«Дороги України переплетені нитками любові...»   
Беремо участь у традиційній щорічній загальнонаціональній акції  «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності»

23.jpg

                                    ЧОМУ ПОТРІБНО РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ

Вкрай тривожною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Ризик поширення керованих інфекційних захворювань зростає у зв’язку з вимушеним переселенням людей, великим скупченням людей, що є особливо великою загрозою для наших маленьких українців із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації. Щоб уникнути поширення будь-якої хвороби, людям необхідно вакцинуватися. Вакцини, які використовуються в Україні, є перевіреними та безпечними. Немає підвищеного ризику побічних ефектів у здорової дитини. Внутрішньо переміщені українці можуть щепитись самі або ж щепити дітей у державних медзакладах населених пунктів, у яких вони перебувають. Підписувати декларацію з місцевим лікарем для цього не потрібно. На даний час у всіх регіонах України, які не перебувають під тимчасовою окупацією рф, всі необхідні вакцини є у наявності. Імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від керованої інфекції. Вакциновані люди дуже рідко хворіють. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Вакцини забезпечують надійніший захист. У період війни особливо важливо бути сильними та здоровими.

ЧОМУ ПОТРІБНО РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ

Чи потрібно робити щеплення ?

Суперечки щодо впливу щеплень на організм людини тривають цілими десятиліттями Одні вважають,що імунізація захищає від небезпечних хвороб. Інші переконані,що вакцинація тільки шкодить. У чому ж сенс вакцинації і принцип її дії ? Вакцинація – дієвий спосіб масової профілактики інфекційних захворювань

Вірусних – кору,краснухи,свинки,поліомієліту,гепатиту В

Бактеріальних – туберкульозу,дифтерії,коклюшу,правцю.

Сенс вакцинації в тому,що в організм людини вводять ослаблені або вбиті збудники різних інфекцій. Коли вакцина потрапляє в організм імунна система уважно вивчає її,запам’ятовує та посилає виробляти спеціальні речовини для її знищення. Вакцина ніби “навчає” імунну систему готуючи її до боротьби з “ повноцінною” інфекцією. Отже,вакцинація як один з найефективніших методів профілактики інфекційних хвороб,входить до переліку гарантованих державних послуг. Існує перелік профілактичних щеплень,які є обов’язковими і входять до календаря щеплень. До обов’язкових відносять профілактичні щеплення проти:

Туберкульозу

Поліомієліту

Дифтерії,правцю

Кашлюку

Гепатиту В

Кору,паратиту,краснухи

ХІБ-інфекції

Вакцинація передбачена календарем щеплення проводиться безкоштовно.

Статею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” – чітко визначено,що дітям які не отримували профілактичні щеплення згідно календаря щеплення відвідування дитячих закладів забороняється. Існує виключення у разі якщо профілактичне щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказами.

Які ж щеплення потрібно робити у дорослому віці ?

1. Від дифтерії та правцю – ці вакцини захищають нас від смертельних хвороб,тому так важливо зробити їх у дитячому віці. У дитинстві ми отримуємо аж 6 доз вакцини з проміжками за схемою зазначеною у календарі щеплень. Дорослі потребують ревакцинації що 10 років бустерною дозою,рахуючи від дати останнього щеплення.

2. Від коронавірусу covid-19 – потрібно робити будь-яку доступну вакцину бо це рятує життя.

3. Від гепатиту А – можна вакцинуватися у будь-якому віці,починаючи з першого року життя. Бажано дві дози з інтервалом мінімум 6 місяців.

3. Від грипу – рекомендовано щеплюватися щорічно.

Отже,щеплення надає імунітет – це означає,що якщо ви і захворієте то перенесете захворювання у легшій формі.

зображення_viber_2023-10-20_12-39-39-684.jpg
11.jpg
SharedScreenshot.jpg
ти як.jpg

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Останній дзвоник 2023

1111.png

20 лютого
День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Війна. Чужа. Неждана. Непотрібна.

Геройство. Біль. Дочасна сивина.

Прокляття чаша випита до дна.

Жорстока тиша. Вибухоподібна.

Війна. Війна. Війна.

Навчаємося

13.02.2023 у дистанційному форматі через онлайн платформу Google Meet відбулася майстерка за темою «Онлайн дошка Lino. Взаємодія учасників освітнього процесу в цифровому середовищі» для вчителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти Зачепилівської селищної ради. Спікером була Перерва Зоя Валентинівна, яка презентувала свій досвід роботи з цим сервісом та поділилася своїми навичками з учасниками. Вчителька зарубіжної літератури Сомівської філії Огар Ж.Б. взяла активну участь у цьому заході та створила свою віртуальну дошку ««Диваки і зануди» Ульф Старк». Lino it - віртуальна дошка для навчальних матеріалів та зворотнього зв'язку. Універсальний онлайн сервіс LIno it для роботи з нотатками, стікерами, фото, відео, організованими в один віртуальний стіл. Lіno it може виконувати роль онлайн дошки, за допомогою якої створюються полотна, на які кріпляться листи стікери. Існує можливість не тільки розміщення зображень, відеофрагментів, документів різного формату, а й обмін ними. Це відбувається миттєво і чудово замінює пересилання через e-mail, Skype та ін. Тобто, при роботі в Lіno it процес організований в одному web-просторі, забезпечений всім необхідним і не вимагає зайвих перемикань. Також існує можливість працювати над полотном (canvas) спільно, здійснюючи проектну діяльність, що вказує на соціальний характер ресурсу.

с.png

День пам’яті героїв Крут 

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків.
В березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. Після цього про подвиг молоді під Крутами було забуто на більш як 70 років. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Лише 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

22 січня
День Соборності України

День соборності України — одне з головних історично важливих свят. Цього дня бажаємо благополуччя нашій країні, наснаги та успіху кожному захиснику та захисниці. Нехай в серцях українців панують світло та любов навіть в найтемніші часи. Мирного неба та міцного здоров'я!

ЗИМА ЩЕДРА НА СВЯТА

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, буде покараний людьми й Богом. Така людина блукає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо вона загублена для свого народу. Традиції, як неписані закони, народжуються разом із народом і передаються з покоління в покоління, тобто стають традиційними. Ми також не повинні їх забувати.

Зимовий цикл свят припадає на поворотний момент у природі – зимове сонцестояння та на початок нового року, коли у людини виникає природне бажання передбачити майбутнє і водночас вплинути на нього. Саме тому в обрядах зимових свят так багато колядувань, щедрувань, ворожінь. В народі говорять: «Зима прийшла і празничків привела». І дійсно взимку майже щодня – свято.

У 6 класі відбулася година спілкування «Зима щедра на свята», на якій учні пригадали цикл зимових свят:

4 грудня  –  Введення в храм Пресвятої Богородиці

7 грудня  – День  великомучениці Катерини

13 грудня – Калита.

19 грудня - День Святого Миколая

22 грудня - День святої Анни

25 грудня - Спиридона Сонцеворота

1 січня - Новий рік. Новорічна коляда

6 січня - Святвечір

7 січня - Різдво Христове

13 січня - Меланки (Маланки), Щедрий вечір, щедра кутя

14 січня - Новий старий рік та свято Василя

18 січня - Голодна кутя або Другий Свят-вечір

19 січня - Свято Водохреща (Йордан)

20 січня - Івана Хрестителя

15 лютого – Стрітення Господнє

Підготували короткі повідомлення та поділилися своїми враженнями від канікул, святкування Нового року, зимових свят.

111.png
Всеосвіта.jpg

Година спілкування «Добро починається з тебе»

До Всесвітнього дня доброти з учнями 3-4 класів було проведено годину спілкування «Добро починається з тебе». Галенко В.О. (класний керівник 3 класу), Задорожня Л.Я. (класний керівник 4 класу) та Злидень С.В. (педагог-організатор)  говорили про чесноту, без якої світ став би жорстоким – добро, доброту, добрі вчинки, милосердя. Цікава розповідь, вікторина, фізкультхвилинка, гра та перегляд мультфільму дали зрозуміти, що для того, щоб добро могло поселитися у серцях, його потрібно туди впустити. Кожна людина може і повинна в собі зрощувати добро. Якщо хочеш щирих стосунків, то пам’ятай, що добро починається з тебе.

Наша школа – маленька сім’я. Хочеться, щоб у нашій сім’ї завжди панували добро, взаємоповага, не було сварок, лихослів’я, щоб наша школа завжди була територією Добра.

Шкільний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

1 М’яка іграшка «Наречена Патрона»_Шкляр Яна_Сомівська філія КЗ «Зачепилівський ліцей».jpg
3 М’яка іграшка «Наречена Патрона»_Шкляр Яна_Сомівська філія КЗ «Зачепилівський ліцей».jpg
2 М’яка іграшка «Наречена Патрона»_Шкляр Яна_Сомівська філія КЗ «Зачепилівський ліцей».jpg

Автор роботи: Шкляр Яна, учениця 3-го класу
Номінація: сувеніри та м’яка іграшка

Автор роботи: Шаповал Богдан, учень 4-го класу
Номінація: вироби в техніці оригамі та паперопластики

леб.png

1. Віртуальна мандрівка в сільську бібліотеку «Україна: минуле – сучасне – майбутнє » провела педагог-організатор Злидень С.В. у 5, 8 класах.

2. У конкурсі малюнків до дня козацтва взяли участь учні 3-4, 6, 7, класів. Закапко Артем, учень 6 класу, зробив колаж "Козацькому роду нема переводу".

https://www.youtube.com/watch?v=DAsQMlhqH-0

217511739_105568621806194_9213096280182463890_n.png

Всеукраїнський творчий конкурс

Закапко Артем

Сомівська філія Комунального закладу “Зачепилівський ліцей” Красноградського району Харківської області 14 років

«Жінка з блакитно - жовтим серцем»

check_it_off_your_list_500_clr_7934.gif
311915084_213117084384680_3465041641020318238_n.jpg
11.png

Збройні сили України — слава, гордість, міць країни!

14 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України. Це завжди особливе свято, а цьогоріч – і поготів.

Патріотичну вікторину “Збройні сили України — слава, гордість, міць країни!” між 5 та 6 класом провела педагог-організатор Злидень С.В.. Мета: ознайомити дітей із святом Пресвятої Покрови, з’ясувати звичаї та традиції, пов’язані з цим святом, зауважити на тому, що це свято безпосередньо пов’язане з козаками; активувати і поглибити знання учнів про українське козацтво та традиції часів Запорізької Січі; про сучасних захисників Вітчизни, виховання поваги до історичної спадщини рідного народу; патріотичні почуття гордості за подвиги захисників Батьківщини.

Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.  Учні  створювали асоціативний кущ до слова «солдат»,  підбирали прислів’я та приказки  про захисників рідної землі,  зробили віртуальну історичну  подорож.  Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

Я і осінь

Осінь – дивовижна пора! Вона надихає на творчість, філософські роздуми та загалом допомагає усвідомлювати сутність життя. Оголені душі поетів дуже чутливі до неї, як і загалом до всього значущого та важливого у нашому житті.

Осінь дала Україні видатних митців, поетів, науковців, спортсменів. Можливо саме з них, сьогоднішніх  шестикласників, осінь виплекає своєю красою майбутнє України.

В шостому класі відбулася година спілкування «Я і осінь». Учні підготували повідомлення про видатних людей України, які народилися восени та підготували власні світлини з присмаком яблук, різнобарв’ям айстр та жоржин, ошатністю дерев, шурхотом опалого листя та стукотом дощу

Учні Сомівської філії Комунального закладу "Зачепилівський ліцей" взяли участь у проведенні бліц-конкурсу українського патріотичного смайлу до Дня українського козацтва та Дня захисника України.

Виховна година в 5 класі

Все, що нас оточує i не зроблене руками людей,— це природа. Спiлкування з природою дає найбiльшу насолоду та радiсть, викликає найпалкiшу любов до рiдного краю, до життя. Природа є джерелом натхнення для художникiв, письменникiв, композиторiв. Шепiт води, зелених дiбров, спiв пташок, запах квiтiв — усе це природа рiдного краю. Недарма природу називають ненькою. Всi ми — дiти природи, та не всi однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи. Ми повиннi берегти природу, охороняти її багатства.

Підсумком виховної роботи діти 5 класу переслали фото роботи  рідного краю зроблені власноруч.

Урок доброти

2022-10-04_11-41-53.png

  Для кожного з нас рідний край – це найдорожча і найрідніша Батьківщина, мила серцю Україна. Тому що тут ми народилися і живемо, тут зустрічаємо вперше світанки, спостерігаємо, як заходить сонечко. Бо – це  та земля, яка нас народила, вона усім нам як мати – найдорожча, наймиліша і найдобріша.

 Сьогодні, п'ятого жовтня, класний керівник Задорожня Л.Я провела годину спілкування « З Україною в серці» з учнями 4 класу.

На годині спілкування діти розповідали вірші про Україну, відгадували загадки, розв’язували кросворди, малювали малюнки, демонстрували свої світлини зроблені власноруч про рідний край, а також грали в онлайн гру «Україна єдина».

доброта.jpg

Всесвітній день захисту тварин відзначають 4 жовтня. Це свято допомагає об’єднати зусиллям усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

З метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців, з учнями 3-4 класів, педагогом-організатором (Злидень С.В.) проведено годину спілкування «Вірні друзі на війні».

Діти зробили підбірку фото зі своїми домашніми улюбленцями та розповіли цікаві історії про чотирилапих: звідки вони з’явилися, скільки років уже живуть поруч, чим вони особливі, за що їх люблять.

Тому давайте не забувати про те, що ми – одна сім’я на цій планеті і завжди пам’ятати: роблячи добру справу, дбаючи про тварин, ми допомагаємо собі!

bottom of page