top of page

Сторінка медичної сестри

Десять порад батькам від медсестри



Порада 1.

З усіх питань щодо здоров’я вашої дитини слід звертатися до лікаря-педіатра, який призначає лікування або при необхідності направляє дитину на обстеження до інших лікарів-фахівців. В особливих випадках, щоб не було затримки термінів початку лікування, при появі перших характерних ознак захворювань рекомендується відразу звертатися до фахівця в даній галузі медицини.

Порада 2.

Якщо ви помічаєте, що ваша дитина у колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганою промовою, якщо у неї бувають непритомність, запаморочення, головні болі, блювота, її закачує у транспорті, необхідно проконсультувати дитину у невропатолога.

Порада 3.

Зверніть увагу на поведінку дитини: надмірна рухливість, гіперзбудливість або, навпаки, млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушений сон, нав’язливі руху – це найбільш поширені симптоми психічної напруги ще слабкої нервової системи дитини-дошкільника. При появі цих ознак обов’язково слід показати дитину дитячому психіатру.

Порада 4.

Ваша дитина часто перепитує або не завжди реагує на звернену до неї мову, у неї бувають часті ангіни, втрата голосу, кашель, постійний нежить, якщо дитина спить з відкритим ротом, хропе уві сні, гугнявить при розмові – проконсультуйте дитину у ЛОР-лікаря ( отоларинголога).

Порада 5. Якщо у дитини поганий апетит, часто виникає нудота, блювота, порушення стільця (запор, рідкий стілець), болі в животі (до їжі, після їжі), слід звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-гастроентеролога.

Порада 6.

Звернення за консультацією лікаря-алерголога необхідно в тих випадках, якщо в дошкільному періоді у дитини виникає реакція (висип, набряк, утруднене дихання, раптовий нежить, чхання) на якусь їжу, запахи, пилок квітів, ліки, щеплення.


Порада 7. Запалення шкіри на різних ділянках тіла (частіше на руках і ногах), що супроводжується почервонінням, сверблячкою, лущенням, ексудацією – можливо, це ознаки хронічного дерматиту або екземи, вилікувати які допоможе лікар-дерматолог. До дерматолога слід звертатися за будь-яких видимих ​​змін стану шкірних покривів, нігтів, волосся.

Порада 8. Якщо ви помічаєте, що дитина прищурює повіки, коли розглядає віддалені предмети, або низько нахиляється над листом альбому або книги, близько сідає до екрану телевізора, якщо вона здалеку (з відстані 5 метрів) не розрізняє дрібні (до 1 см в діаметрі) предмети, необхідно перевірити гостроту зору вашої дитини – зверніться до окуліста (офтальмолога).

Порада 9. Постійно звертайте увагу на поставу дитини: при ходьбі вона сутулиться, у неї одне плече нижче іншого, лопатки сильно виступають при випрямленій спині; сидячи на стільці, вона помітно прогинається в ту чи іншу сторону, намагається часто міняти позу, низько нахиляється (майже лягає на стіл) під час малювання і т.п. – Обстеження стану хребта повинен зробити фахівець-ортопед.

Порада 10. Не забувайте про необхідність обов’язкових профілактичних оглядів вашої дитини наступними фахівцями: ендокринологом (попередження захворювань щитовидної залози, діабету, ожиріння, порушень росту), хірургом (виявлення вроджених аномалій), стоматологом (виявлення і лікування карієсу), кардіологом (діагностика порушень функції серця і судин ), логопедом (порушення мови і сприйняття звуків).

1.jpg
2.jpg
3.png
4.jpg

Обережно – кір!

Що робити, аби не захворіти під час спалаху

З огляду на спалах кору у трьох українських областях, Міністерство охорони здоров'я підготувало рекомендації, що допоможуть не допустити подальшого розповсюдження захворювання.

На початок вересня в Україні захворіли 1627 людей. Здебільшого це діти, однак хворіє і чимало дорослих, повідомляє МОЗ.

Найбільше хворіють в Івано-Франківській (747 випадків), Одеській (589 випадків) та Тернопільській (70 випадків) областях. Двоє дітей в Одеській області померли.

Здебільшого на кір хворіють діти. Однак реєструється значне число захворілих серед дорослих.

У відомстві наголошують, що головна причина спалахів кору – низький рівень охоплення вакцинацією. Зазвичай хворіють ті, хто не був щеплений проти кору.Так, цього року в Івано-Франківській області захворіли 591 дітей (79% від усіх захворілих), Одеській – 389 дітей (66% від усіх захворілих) та Тернопільській – 57 дітей (81% від усіх захворілих).

Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи).

У МОЗ також просять батьків дітей віком від 1 до 9 років, якщо вони пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зробити це якомога швидше.

Дітям, яким скоро виповнюється 1 рік або 6 років, важливо зробити щеплення за календарем щеплень.

"Закликаємо батьків по всій Україні, не лише там, де є спалахи, вакцинувати дітей, щоби вберегти їх від такого небезпечного захворювання, як кір. Кір є однією з головних причин дитячої смертності у світі", – йдеться у повідомленні відомства.

Кір проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос.

5.png
6.png
bottom of page